آموزش فن کنده یه چاک

آموزش فن کنده یه چاک

آموزش فن کنده یه چاک

 این بار قصد داریم به سراغ فنون بدلکاری بریم.

همان طور که میدانید به فنونی بدلکاری گفته میشود که از اشتباهات حریف به اجرای فن بپردازیم. ازجمله این فنون میتوان به فن کنده یک چاک که مختص کشتی آزاد میباشد اشاره کرد.انواع مختلفی از کُنده وجود داره . ازجمله کنده یک چاک ،کنده فرنگی( که مخصوص کشتی فرنگی ) میباشد،کنده گردون ،کنده بار انداز،کنده روسی،کنده رودست مقابل،کنده سرانبون و… .

نگران نباشید. در آموزش های بعدی به شما مربیان و کشتی دوستان عزیز تک تک این فنون رو آموزش خواهیم داد.در این سری از آموزش به فن کنده یک چاک خواهیم پرداخت.

زمانی که حریف از ما زیریک خم سربیرون میگیرد ابتدا با دست غیر گارد خود دست حریف را میگیریم و از دوخم کردن توسط حریف ممانعت به عمل می آوریم. سپس  با چرخش پا موقعیت کنده کشی را فراهم میکنیم و فن کنده یک چاک رو اجرا میکنیم. به شما عزیزان توصیه می کنیم ابتدا فیلم را ببینید و سپس توضیحات رو همراه فیلم بخوانید تا بطور کامل متوجه شوید.

اگه نسبت به این شیوه آموزش انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا از طریق نظرات خود با ما در میان بگذارید تا ما به بهترین نحو آموزش  فنون را در اختیار شما مربیان و کشتی دوستان عزیز قرار دهیم. باتشکر

آموزش فن کنده یه چاک:

همانطور که میدانید اصول آموزش فنون به صورت زیر میباشد:

  آموزش فن کمر

اصول آموزش فنون کشتی :

  1. ابتدا چند بار به صورت کامل فن توسط مربی اجرا شود تا کشتی گیر ذهنیت لازم درباره فن مورد نظر را پیدا کند.
  2. فن حداقل به ۲ و حداکثر به ۴ قسمت تقسیم شود تا کشتی گیر بتواند به نحوه صحیح فنون را فرا گیرد.
  3. تصویر سازی ذهنی
  4. اجرا به صورت سایه زدن ( بدون حریف تمرینی)
  5. اجرای فن توسط کشتی گیران به صورت مرور فن
  6. رفع اشکال

مربیان عزیز توجه داشته باشند که در ابتدا ریزه کاری ها و تکنیک ها و تاکتیک های فنون را آموزش ندهند بلکه به صورت مقدماتی و پایه شروع به آموزش فن کنند.

در عین حال امیدواریم از دیدن این آموزش لذت ببرید. و این قول رو هم به شما عزیزان میدیم که تمام تکنیک ها و ریزه کاری های فنون زیرگیری را برای شما بر روی سایت ایرانیوز قرار دهیم.

اگه نسبت به این شیوه آموزش انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا از طریق نظرات خود با ما در میان بگذارید تا ما به بهترین نحو آموزش  فنون را در اختیار شما مربیان و کشتی دوستان عزیز قرار دهیم. باتشکر.
جزئیات کلیپ آموزشی توضیحات
نام فن: آموزش فن کنده یه چاک
سطح آموزش:  نیمه حرفه ای
حجم کلیپ:  ۱۲ مگابایت
زمان کلیپ:  ۱دقیقه و ۲۳ ثانیه

مقایسه

کیفیت آموزش - ۷۱%
فیلم برداری - ۸۶%
User Rating: ۴٫۴۵ ( ۴ votes)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک بزار